כבמטה קסם

האורח השני של המדור הוא הליו, ששואל על עבודה שתעניק לו משמעות

הליו רודריגז, 32, מזל קשת, יליד פורטוגל ובעל תואר בעיצוב גרפי. הוא גר בגרמניה ועובד בתקופות הקיץ כמנהל חנות אופניים של חברת טיולים. בתקופות החורף הוא מטייל בעולם עם אשתו. שאלתו לקלפים היא: "האם אני אמצא עבודה שתעניק לי משמעות?".

היכרות

הכרת תודה. "אני מכיר תודה להיותי בחיים, להיותי בריא, למה שהחיים מציעים ולחופש שלי בחיי".

שינוי שעברתי לאחרונה. "התחלתי לחשוב על התמונה הגדולה".

טבעי עבורי. "לחיות על פי הטבע ולהרגיש אחד איתו; לאכול בריא, להיות בסביבה בריאה בקרבה לטבע ועם אנשים שיש להם אנרגיה חיובית".

מאתגר עבורי. "ליצור מחויבות בעבודה ובקריירה".

חלום שלי. "להרגיש חופשי, לעשות מה שאני רוצה ולא להיקשר לשום דבר או להיות מוגבל. בעצם אני חי את החלום".

אושר. "להיות טיפשי וילדותי עם אשתי, להיות בתנועה או במטוס, ללכת למקום חדש, לטייל ביער למקום לא ידוע ולחקור את הסביבה".

פתיחה ופרישה

קלף מרכזי – שישה מטות, "הניצחון". אדם מרשים על סוס שהקהל מריע לו על ניצחונותיו. הוא מרגיש חופשי ומוצלח ושהתשואות מגיעות לו על הישגיו, שלמענם עבד קשה.

קלף ימני – שמונה חרבות, "מגבלות". אישה תקועה במקום שעיניה וגופה קשורים. החבל העוטף את גופה רופף למדי; כלומר, האישה בוחרת להישאר תקועה במקום ומסרבת לראות שזוהי החלטה לא=מודעת שלה. מבחינתה, המציאות היא שכובלת אותה. חרבות מייצגות את השכל, והקלף מסמל מצב מנטלי שבו האמונות של האדם מגבילות אותו. הדרך לצאת לחופשי היא להבין שמקור התקיעות מצוי בתוכנו ובמצב המנטלי שלנו.

קלף שמאלי – ארבעה מטות, "החופה". קלף המסמל הגשמה, חלום שמתממש. זוג חוגג תחת החופה את ברית האהבה שלו, מה שנותן לשואל אישור שהוא בדרך הנכונה והמדויקת לו ושעליו להמשיך ולהתקדם. המספר ארבע מייצג יציבות ונכונות להתמסד בחיים, למשל בזוגיות. להליו הקלף יכול לרמוז גם על שיתוף פעולה אפשרי בינו לאשתו.

קלף הבהרה נוסף – שני מטות. אדם צופה על האופק ומסתכל למרחוק. הכיוון הוא חיובי, אבל השואל זקוק לעבור עוד כברת דרך לפני שיגיע להגשמת הפוטנציאל שלו, למשל לימודים.

רוב הקלפים בפתיחה הם מסדרת המטות, שמייצגת את אלמנט האש – המסמל תשוקה, מיניות ופעולה. ריבוי המטות מלמד שנדרשת פעולה מצד השואל; עשייה במקום דיבורים ומחשבות, המתבטאים בקלף שמונה חרבות. יתרה מכך, על השואל לנטוש את צורת החשיבה הנוכחית שלו, שאינה מקדמת אותו.

תשובת הקלפים

להליו יש היכולת למצוא עבודה שתעניק לו את שהוא מחפש. ואולם, הפתיחה מספרת שהליו יוצר את המגבלות; שיש מתנות שרוצות להגיע אליו אך הוא חוסם אותן. המסר הוא שקבלת החלטה אינה מגבילה את החופש, שמחויבות היא כמו אישור פנימי להתמסר לאנרגיה שרוצה להתבטא.

הליו מוכרח לפתח את מערכת האמונות שלו למקום מעצים ולומר לעצמו שהוא יהיה חופשי תמיד. החופש האמיתי שלו הוא היכולת לבחור. הדגש כאן הוא על עשייה ולא על המתנה לדבר מה. על הליו להיפתח לאופקים חדשים, להסכים להתנסות ולעורר את המחשבה ממקום חדש.

אין כאן מסר על תחום עבודה ספציפי, אלא קריאה להליו לבדוק מה מעניין אותו ולהתנסות. הוא יכול לעבור מדבר לדבר, ומהתנועה הזאת משהו ייבנה באופן נכון ויוביל אותו למקום המדויק לו.

הליו: "אולי אהיה מדריך טיולי אופניים ברחבי העיר".

נדב: "רעיון מצוין שמתאים לאישיות שלך ולפתיחה. אתה אוהב לטייל, לחקור וללמד. בתחילה בחן את התפקיד ובהדרגה בנה את העצמאות שלך. קודם עליך למצוא את ההנאה שבדבר. זאת ועוד, עבודה כמדריך טיולים מתאימה למזל קשת, שיסודו בחופש ובהרפתקאות. בהמשך תוכל לפתח את הרעיון עוד, למשל טיולי קונספט או ללמד אנשים איך לחיות כמוך חיי נוודות בדגש על אקולוגיה".

הליו: "אבל איני אוהב שתשומת הלב היא עליי".

נדב: "בקלף שישה מטות יש דמות שאנשים מקבלים ממנה השראה".

הליו: "אם כך, זהו עניין של נוכחות, המדויק לי. אני גם אוהב את תחושת ההשגה".

פורסם במגזין ״חיים אחרים״, גיליון מרץ 2018.

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

פוסט על איך לממש את החזון שלנו
בריאת מציאות

למה הדבר שאנחנו הכי רוצים מתרחק מאתנו?

״מדוע אנחנו לא מקבלים את מה שאנחנו רוצים?״, זוהי אחת השאלות הכי מעניינות שאדם יכול לשאול את עצמו בגלל שהחקירה שלה יכולה להוביל לאינספור גילויים ורבדים של העצמי; הן במישור הנפשי והן במישור הרוחני. להלן 8 מכשולים עיקריים שעלולים להרחיק אותנו מהגשמה:

קרא עוד »
מגזין חיים אחרים

סיכול ממוקד

יש כאלה שיודעים להוציא מהכוח אל הפועל. על פי רוב הם לא אנחנו. אנחנו מאוד רוצים, אנחנו שופעים רעיונות כרימון, יש המון דברים שאנחנו רוצים לעשות, אבל לא. ויש לנו תירוצים משכנעים מאוד (אותנו) וגם סיבות נסתרות מהעין לכך שאנחנו לא מממשים את הרעיונות, החלומות, הרצונות שלנו

קרא עוד »
סגירת תפריט