אנה פנייך

האורחת הראשונה של המדור החדש היא אנה, ששואלת את קלפי הטארוט לאן מועדות פניה בתחום הקריירה

אנה אליזבת ויילדר, 33, נולדה וגדלה במינכן. היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובספרות גרמנית, עבדה שנים רבות בתחום המסעדנות, ולאחר שצברה ניסיון ניהלה מסעדה בבעלותה. לאחר שמכרה את חלקה במסעדה, עבדה בחברת מיתוג עסקי במשך תשע שנים עד שהחליטה להתפטר ולעבור לתאילנד, שם היא עובדת במוקד שירות טלפוני. יש לה אח ואחות והיא נשואה. את בעלה היא פגשה בתאילנד לפני ארבע שנים.

שאלות היכרות

מה את מוקירה בחייך? "אני מוקירה את האפשרות לחוות חופש בתאילנד ולחיות בקצב חיים אחר. כשחיים במדינה מסוימת כל החיים, משוכנעים שהקצב שם הוא הנורמלי, אבל כשמתרחקים מגלים שאין זה נכון בהכרח".

איזה שינוי עברת לאחרונה? "לאחרונה החלטתי שאני לא רוצה לעבוד כל כך הרבה שעות כמו בעבר. אני עדיין נהנית לעבוד, אבל יכולה ליהנות יותר בפחות שעות".

מה טבעי עבורך?

"להיות חיובית".

מה מאתגר עבורך?

"מאתגר עבורי לא לברוח מקונפליקט ולהישאר שם. אני לא אוהבת מצבים שאיני יכולה לשלוט בהם ולחזות מה יקרה". 

מהו החלום שלך?

"אין לי. אני לא חושבת על העתיד, רק חשוב לי להישאר בריאה".

דבר קטן שמסב לך אושר.

"לישון".

דבר גדול שמסב לך אושר.

"אני מאושרת כשכל מי שאני אוהבת נמצא סביבי, כמו ביום החתונה שלי, למשל. זה היה מדהים כי כולם היו שם, וזה נחשב לאירוע נדיר". 

שאלה לקלפים
"לאיזה כיוון אני יכולה לקחת את הקריירה שלי אחרי העבודה הנוכחית? איני בטוחה שאני רוצה להיות עצמאית או לחזור לעבודה הקודמת שלי. אני תוהה לגבי התחום שאני רוצה לעסוק בו בהמשך".

פתיחה ופרישה

קלף אמצעי. מלך המטות 

צד ימין. שמש

צד שמאל. מלך הגביעים

קלף הבהרה נוסף. עשרה גביעים


תשובת הקלפים

לאנה יצאו קלפים חיוביים מאוד עם צבעים חזקים, חיים ושמחים. הקלף הראשי, מלך המטות, מייצג את המזל האסטרולוגי טלה. מזל טלה אוהב להיות בפעולה תמידית ולרדוף אחרי פרויקטים חדשים. הוא אינו מפחד לקפוץ למים, ניזון מהתחלות חדשות ומכור לתחושת הריגוש הכרוכה בהן. הוא אוהב לקחת פיקוד ולנהל, אבל ברגע שהוא משיג את יעדו הוא משתעמם ועובר הלאה לפרויקט הבא. 

"לכן, אני חושב שיהיה לך נכון יותר לעבוד לפי פרויקטים, ולאו דווקא בעבודה אחת קבועה שבה עושים

אותו דבר בכל יום", אמרתי לאנה. "אין זה חשוב אם תהיי שכירה או עצמאית, אבל את צריכה הרבה חופש לעבוד על משימה אחת בזמן נתון. אמנם יש בעשייה מסוג זה חיסרון שמתבטא באי=ודאות בסוף כל פרויקט, אבל בתהליך מתמשך שבו את עושה מה שאת אוהבת מתוך אמונה עצמית, הצעות עבודה יגיעו אלייך בקלות. בניגוד לטלה קלאסי, ששואף לנצח ולהיות ראשון, את תחרותית יותר מול עצמך מאשר מול הסביבה. מה שבטוח, טלה מדבר על להתחיל משהו חדש ולא לחזור אל הישן.

"מלך הגביעים מייצג את מזל סרטן, מה שאומר שאת צריכה סביבת עבודה חמה ומשפחתית. חשוב לך להכיר מקרוב את האנשים שעמם את עובדת ולהיות מחוברת אליהם. לכן, אין זה נכון לך לעבוד לבד. את צריכה לעבוד בפרויקטים עם תאריך תפוגה בסביבה אוהבת ולא תחרותית. כמו כן, את זקוקה למטרה עם ערך מוסף.

"קלף השמש מדבר על לחיות את החלום ולהגשים את כל משאלות הלב שלך ממקום כן, פשוט וטהור. זה

מחזק את הטענה שאת צריכה מטרה ברורה, נקייה ואותנטית. לכן, אין זה חשוב כל כך באיזה סוג עבודה תבחרי, כל עוד עומדת מאחוריה מטרה ברורה".

אנה: "חשוב לי לעזור לאחרים, וחשבתי לעבוד עם נשים מוכות". 

"זה מדהים כהתנדבות, אבל בעבודה את זקוקה למשהו קליל ושמח", השבתי. "עבודה כבדה מדי לא תתאים לאישיות שלך, אלא עבודה בסגנון של יועצת ארגונית. יש לך יכולת לראות את התמונה הגדולה ובעזרתה לקדם, לשפר ולתקן את התנהלות החברה".

אנה: "כן, אני יודעת איך לדבר עם אנשים ועם בוסים ואני נהנית לעזור לקולגות במצבים של חוסר ביטחון ולהרגיע אותם. אני מבינה מהפתיחה שלא אחזור לעבוד במשרד עבור חברה כלשהי. קלפים ממש יפים, אני שמחה".

המדור פורסם במגזין ״חיים אחרים״, גיליון פברואר 2018. 

אהבתם? שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

מגזין חיים אחרים

סיכול ממוקד

יש כאלה שיודעים להוציא מהכוח אל הפועל. על פי רוב הם לא אנחנו. אנחנו מאוד רוצים, אנחנו שופעים רעיונות כרימון, יש המון דברים שאנחנו רוצים לעשות, אבל לא. ויש לנו תירוצים משכנעים מאוד (אותנו) וגם סיבות נסתרות מהעין לכך שאנחנו לא מממשים את הרעיונות, החלומות, הרצונות שלנו

קרא עוד »
סגירת תפריט